نوسازی ناوگان فرسوده حمل و نقل جاده ای از یک ماه آینده آغاز می شود

سه شنبه، 6 خرداد 1399

روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي

معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای وارادت اتوبوس فرسوده از اروپا را تکذیب کرد و از آغاز نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای و صدور مجوز واردات كاميون هاي زير سه سال ساخت ، تا یک ماه آینده خبر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به نقل از خبرگزاري ايسنا، عبدالهاشم حسن نیا معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس این سازمان درباره صحت و سقم شنیده‌هایی مبنی بر واردات اتوبوس‌های دست دوم از اروپا اظهار داشت: چنین موضوعی تا به این لحظه صحت ندارد.
وی با بیان این که تولیدات کارخانه‌های داخلی تولیدکننده اتوبوس و کامیون در حد استانداردهای اروپا علی رغم شرایط تحریمی نیز ادامه دارد ، افزود: ما در ۱۰ سال قبل حتی اتوبوس هم صادر می‌کردیم اما در حال حاضر این کارخانه‌ها با مشکل تأمین ارز مواجهند و امیدواریم این مشکلات با اجرای طرح نوسازی ناوگان جاده‌ای با نام «طرح ریاست جمهوری» مرتفع  شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این پرسش که علت فعالیت کامیون‌های فرسوده در جاده‌ها چیست ، بیان کرد : ما تولیدکننده کامیون نیستیم و در این بخش، مصرف کننده محسوب می‌شویم.
حسن نیا  با اشاره به وجود ۱۵ هزار اتوبوس در کشور با عمر متوسط ۱۰ سال و زیر ۱۰ سال اعلام کرد: در حال حاضر ۳۵۰ هزار کامیون نیز در حمل و نقل برون شهری تردد می‌کنند که با احتساب کامیون‌های درون شهری به ۵۰۰ هزار دستگاه می‌رسد.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به این که سیاست نوسازی ناوگان به دلیل تحریم‌های ظالمانه و ایجاد مشکل در انتقال ارز متوقف شده است ، افزود : ما برای پویاتر کردن حوزه حمل و نقل پیشرفت‌های خوبی کردیم اما به دلیل تحریم‌ها دچار مشکلاتی شدیم و امیدواریم با مکانیزم‌های دیگر این مشکلات را حل کنیم.
وی از اقدام مشترک با سازمان استاندارد و وزارت صمت و ساير دستگاه ها و كارخانجات توليدي برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی خبر داد و خاطر نشان کرد : ما از پتانسیل برنامه ششم توسعه و دیگر قوانین استفاده کردیم و ظرف یک ماه آینده به نتایج خوبی خواهیم رسید.
نظرات (4)
نظرات
1399/03/07 04:21 ب.ظ
سایت مشکل داره درثبت نام

باسلام کد ملی و تاریخ تولد میدم آلارم عدم اتصال با ثبت احوال میده چیکار کنم چگونه ثبت نام کنم

1399/03/13 02:57 ب.ظ
چرا کامیون وارد نمیکنید?

سلام

این طرح رو به صورت نمایشی نشون دادین, فکر بعدش هستید اگر وارد نکنید چه لطمعه ای به راننده و خریدار میزنید

1399/03/14 09:00 ب.ظ
ثبت نام طرح فسوده بالای ۴۰سال

باسلام اینجانب مالک کامیون کشنده ماک به مدل ۱۹۷۵ میلادی هستم تو سیستم ثبت نام تو قسمت درخواست VIN  میزنم می نویسد این وی ای ان شامل طرح فرسوده می باشد ولی وقتی گذینه ۴ وارد میشم کد ملی مالک و تاریخ تولد میخاد وارد میکنم میگه شما مالک ناوگان فرسوده شامل طرح نمی باشید.لذا امکان ثبت نام ندارید
نمیدونم چکار کنم هر جا زنگ زدم هر کی یه چیزی گفته با اینکه همه مدارک خودم و کامیونم درسته تو سیستم حتی دیروز خواستم لاستیک حواله ای بگیرم رفتم تو سیستم همه چی درست بود مثال تو قسمت مالک کامیون اسم بنده رو میزد و حتی تا مرحله ثبت حواله لاستیک هم رفتم دیدم همه چی درسته فقط میدونم اشکال از طرف من نیست ولی ثبت نام نمیشه لطفا بنده رو راهنمایی کنید اگه میشه خدا خیرتون بده خدا کنه فقط سرکاری نباشه باتشکر

1399/03/15 06:42 ب.ظ
محسن

سلام بنده یه ماک مدل 1976 میلادی دارم . وارد سایت شدم و کد ملیمو میزنم میگه صاحب کد ملی فوت کرده خواهشن پیگیر باشید . با کمال تشکر .